Padomi masīvkoka mēbeļu un koka virsmu kopšanai
Lai saglabātu masīvkoka mēbeles tīras un skaistas, regulāri jānoslauka putekļi un netīrumi no virsmām. Iesakām izmantot, piemēram, kokvilnas lupatiņas. Jāizvairās no abrazīviem materiāliem, kas var saskrāpēt un sabojāt koka virsmas. Lai novērstu koka mēbeļu izbalēšanu vai toņu maiņu, nav ieteicams tās novietot tiešos saules staros.
Koka virsmas no karstu trauku vai mitruma atstātām pēdām iespējams pasargāt, izmantojot speciālus galda paliktnīšus, kā arī galdiem ieteicams izmantot galdautus. Uzreiz jānoslauka jebkurš izlietais šķidrums, lai novērstu tā iesūkšanos kokā.
Izvēloties tīrīšanas līdzekļus, jāpiemeklē tādi tīrīšanas līdzekļi, kas ir speciāli paredzēti koka izstrādājumiem. Kā arī jāpievērš uzmanība veiktajai apstrādei - lakotām virsmām tīrīšanas līdzekļi atšķirsies no tīrīšanas līdzekļiem, kas piemēroti eļļotām virsmām.
Lakotas virsmas, piemēram, koka grīdas vai pakāpienus var mazgāt ar ūdeni, bet jābūt ļoti piesardzīgiem - koka virsmas nav ieteicams pārlieku samitrināt. Tvaika putekļu sūcējus nav ieteicams izmantot, jo karstais tvaiks var sabojāt virsmas aizsargpārklājumu. Parasti speciālos tīrīšanas līdzekļus pievieno ūdenim, ievērojot tīrīšanas līdzekļu instrukcijas. Lakotiem koka izstrādājumiem virsmas aizsardzību nodrošina lakas aizsargkārta. Tādēļ, ja tiek bojāta lakas aizsargkārta, koka virsma kļūst neaizsargāta. Lakotām virsmām ieteicams izmantot vasku saturošus tīrīšanas līdzekļus - vasks radīs papildus aizsargkārtu un nodrošinās papildus aizsardzību gan lakai, gan koka virsmai. Laika gaitā vaska aizsargkārtā var sakrāties netīrumi. Šādā gadījumā vaska aizsargkārtu iespējams noņemt ar speciāliem līdzekļiem. Pēc tam kopšanu atkal var veikt ar vasku saturošiem tīrīšanas līdzekļiem.
Eļļotu koka virsmu kopšana ir vienkārša, jo eļļotas koka virsmas ir antistatiskas, kas atgrūž netīrumus un piesaista mazāk putekļus. Svarīgi ir izvēlēties piemērotus tīrīšanas līdzekļus, kas piemēroti eļļotām un vaskotām virsmām. Ikdienas kopšanu koka virsmām nepieciešams veikt regulāri, notīrot putekļus un netīrumus ar tīru lupatiņu. Virsmas kopšanu ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem veic pēc nepieciešamības - ja virsmas ir ļoti noslogotas un nav izmantota cietkoksne, tad šādu kopšanu veic biežāk. Laika gaitā vaska aizsargkārtā var sakrāties netīrumi. Šādā gadījumā netīro vaska aizsargkārtu var noņemt, izmantojot ziepju koncentrātu vai speciālus līdzekļus. Pēc tam koka virsmu nepieciešams kopt ar tīrīšanas līdzekļiem, kas atjauno vaska aizsargkārtu. Ja eļļota virsma ir zaudējusi spīdumu un vaska aizsargkārta ir samazinājusies, iespējams veikt virsmas vaskošanu. Parasti vaskošanu iesakām veikt jebkurām koka virsmām reizi gadā. Tā kā Latsketch klienti pārsvarā izvēlas dabīgu apstrādi metodi, izmantojam PAINT ECO apstrādes līdzekļus. PAINT ECO piedāvā dabīgu vasku koka virsmām, kuru iesakām izmantot, lai atjaunotu vaska aizsargkārtu. Pirms vaska uzklāšanas virsma ir rūpīgi jānotīra, netīrā vaska kārta jānoņem ar speciāliem līdzekļiem. Kad virsma ir tīra un sausa, vasks jāuzklāj plānā kārtā, izmantojot tīru un mīkstu lupatiņu. Vasku nepieciešams iepulēt koka virsmā. Uzklāšanai izmantotā lupatiņa jāizmērcē ūdenī vai jāsadedzina, jo pastāv aizdegšanās risks.
Latsketch speciālisti iesaka izmantot profesionālus apstrādes līdzekļus un izvēlēties atbilstošus kopšanas līdzekļus, kurus iespējams iegādāties specializētās tirdzniecības vietās.
Vēsturisku koka ēku restaurācija
Kaut arī pareizi pielietoti un kopti koka apdares materiāli var kalpot paaudzēm ilgi, pienāk laiks, kad vienīgais risinājums ir šo materiālu nomaiņa pret jauniem. Apdares materiālus ir nepieciešams nomainīt, ja tie ir neatgriezeniski bojāti un deformēti un to atjaunošana nav iespējama, taču nepieciešams saglabāt ēkas oriģinālo izskatu un vēsturisko vērtību.
Apdares materiālu restaurācija ir process, kurā tiek izgatavoti jauni apdares elementi, saglabājot materiālu autentiskumu. Vēsturiskām koka mājām pārsvarā tiek izgatavoti jauni apdares dēļi fasādēm un citi dekoratīvi elementi, piemēram, aplodas logiem un durvīm, karnīzes un citi dekoratīvie elementi. Atjaunojot vēsturiskas koka mājas, bieži vien tiek restaurētas arī iekštelpas. Lai saglabātu telpu autentiskumu, Latsketch piedāvā izgatavot grīdas dēļus pēc izmēriem, kā tas bijis iepriekš. Izmantojot modernas iekārtas un tehnoloģiskos risinājumus, uzņēmuma speciālistiem ir iespējams izgatavot arī autentiskas grīdlīstes. Agrāk lielākoties grīdlīstes tika izgatavotas no masīvkoka, jo vairāk tika novērtētas šī materiāla priekšrocības, kā arī tas bija pieejamākais risinājums.
Arhitekti rasējumos detalizēti norāda dekoratīvo elementu šķērsgriezuma profilus ar izmēriem. Izmantojot šos rasējumus, uzņēmuma speciālisti izvērtē kādus materiālus un risinājumus izmantot konkrētajā situācijā. Savukārt, ja rasējumi nav pieejami, tad arī Latsketch komanda var izstrādāt rasējumus pēc pieejamajiem autentiskajiem paraugiem. Izmantojot dažādas modernas koka apstrādes tehnikas, piemēram, frēzēšanu, slīpēšanu un krāsošanu, koka elementi tiek izgatavoti un sagatavoti montāžai.
Koka apdares materiālu restaurācijas process ir ļoti svarīgs, lai saglabātu vēsturisku ēku autentiskumu, kā arī novērstu ēku bojājumus un degradāciju. Vēsturisku koka māju restaurācija var būt ilgs un sarežģīts process, bet tas ir būtisks, lai saglabātu kultūras mantojumu.

Bezatlikumu ražošanas tehnoloģija
Bezatlikumu ražošanas tehnoloģija ir tehnoloģija, kuras rezultātā pamatproduktam rodas viens vai vairāki blakusprodukti. Tās mērķis ir samazināt cilvēku dzīvesveida un ražošanas radītos atkritumus. Bezatlikumu ražošanas tehnoloģija, strādājot ar koksni, ir vienkāršs, bet tajā pat laikā svarīgs process. Pārstrādājot resursus, kas netiek izmantoti pamatprodukta izgatavošanai, netiek radīta nelabvēlīga ietekmi uz vidi. Koks ir dabīgs materiāls, turklāt koka izstrādājumi, kuri ir nokalpojuši, var tikt pārstrādāti dažādos videi draudzīgos veidos.
Kā SIA Latsketch izmanto bezatlikumu ražošanas tehnoloģiju savā uzņēmējdarbībā?
Uzņēmuma pamatprodukti ir iekšējās un ārējās apdares materiāli: grīdas segumi, apdares dēļi, grīdlīstes un restaurācijas prasībām atbilstoši apdares materiāli. Ražošanas procesa laikā rodas dažādi koka atgriezumi un skaidas. Atlikušais materiāls tiek izmantots dažādu blakusproduktu ražošanai, piemēram:
Drēbju statīvi ar apavu plauktu
SIA Latsketch ražotie drēbju statīvi ir viens no svarīgākajiem blakusproduktiem. Šiem statīviem ir plašs pielietojums gan mājsaimniecībā, gan uzņēmējdarbībā. Tiem ir moderns dizains, kas veidots tā, lai tie neaizņem daudz vietas un tie lieliski iederas jebkurā interjerā. Drēbju statīvi visbiežāk tiek apstrādāti ar dabisku eļļu, kas arī nerada nelabvēlīgu ietekmi uz vidi.
Virtuves dēlīši
Virtuves dēlītis atrodams gandrīz katrā Latvijas mājsaimniecībā. SIA Latsketch piedāvā dažādu dizainu virtuves dēlīšus, turklāt tos iespējams arī pasūtīt pēc individuāliem izmēriem. Šie dēlīši, kuri paredzēti pārtikas produktu griešanai vai servēšanai, ir roku darbs un tiek apstrādāti ar dabīgu lineļļu. Šādi virtuves dēlīši kalpo ilgi un ir izturīgi pret dažādām mehāniskām iedarbībām.
Kokskaidu briketes
Uzņēmuma
vajadzībām ir izgatavota brikešu prese - kokskaidu brikešu
ražošanai. Ņemot vērā, ka SIA Latsketch strādā ar augstas
kvalitātes izejmateriālu un ražošanas procesā netiek lietotas
nekādas ķīmiskas vielas, tiek saražotas augstas kvalitātes un
ekoloģiskas kokskaidu briketes. Pateicoties lielākam blīvumam un
mazākam mitruma saturam - kokskaidu briketēm ir daudz lielāka
siltumietilpība nekā malkai, tādēļ pieprasījums pēc briketēm
strauji pieaug.
Par un ap masīvkoka izstrādājumu apstrādi
Iegādājoties sev tīkamus masīvkoka izstrādājumus vienmēr ir jāpadomā par to vai varēsim par tiem parūpēties. Mēs, SIA Latsketch, jau esam par to ir padomājuši! Mēs izmantojam augstas kvalitātes, dabai draudzīgus koksnes apdares līdzekļus, kas manāmi paildzinās Jūsu izvēlēto apdares materiālu vai mēbeļu kalpošanas ilgumu.
Kā apstrādi veic SIA Latsketch?
Sākam ar to, ka saskaņojam apstrādi ar klientu, piemēram, vai tiks izvēlētā bezkrāsas eļļa, beice ar toni, laka vai kāds cits apstrādes veids. Dažiem klientiem apstrāde nemaz nav vajadzīga - atkarīgs no pasūtījuma. Visiem apstrādes veidiem - vispirms virsma, detaļa ir rūpīgi jānoslīpē (pēc apstrādes vairs neslīpē, izņemot, ja lako, tad 1. lakas kārtu viegli noslīpē). Slīpēšana, galvenokārt, ir roku darbs, apdares dēļiem slīpēšana tiek veikta rūpnieciski, izmantojot kalibrējošo slīpmašīnu. Visas eļļas un beices ir jānoslauka aptuveni pēc 10 minūtēm, kad uzklātas, citādāk virsmas paliek taukainas un tās vairs nevar noņemt (tikai ar slīpēšanas palīdzību). Beicēšana ir ļoti pieprasīta, jo rezultāts ir lielisks un saglabājas koka tekstūra.
Kāpēc virsmu ir vēlams gruntēt?
Gruntējot, mēs pārliecinamies par to, ka virsma pēc gruntēšanas būs blīva un nodrošinās īpaši labu saķeri ar virsmu un nākamo krāsas slāni, turklāt tā ir tonējama. Grunts aizpilda šķiedru un tas nozīmē to, ka krāsa uzklāsies perfekti un nebūs pat mazākās “bedrītes”. Pirms krāsošanas, pateicoties gruntēšanai būtiski samazināsies krāsas patēriņš, jo krāsa neiesūksies koksnē, līdz ar to, nevajadzēs vairākas reizes krāsot.
Kā tiek sagatavota jauna virsma pirms krāsošanas?
Ja ir nepieciešams, virsma tiek noslīpēta, tad noslauka slīpēšanas putekļus. Nelīdzenās vietas nošpaktelē, kuras pēc tam vēlreiz noslīpē, lai viss būtu vienā līmenī. Atkārtoti tiek notīrīti putekļi. Tad tiek nogruntētas virmas ar piemērotu gruntskrāsu un atkal noslīpētas, notīrītas. Pēc tam var ķerties pie krāsošanas ar ruļļiem vai otām. Lai gan grunts nodrošina, to, ka pietiek ar vienas krāsas kārtu, profesionāļi parasti krāso divas reizes, lai pārliecinātos, ka iznākums atbilst prasībām un kalpos ilgi.
Kā un kad labāk beicēt koksni?
Beicēšanu izmanto, lai pastiprinātu koksnes dabīgo krāsu, izlīdzinātu koksnes toni, ja tā atšķiras, izlīdzinātu koksnes defektus. Ja mēbeles restaurē, gandrīz vienmēr ir jāpietonē protezētās vietas. Pati beicēšana ir diezgan grūts process, ja ir jāapstrādā liela virsma. Pirms darba uzsākšanas un darba laikā beice ir rūpīgi jāizmaisa, lai pigments vienmērīgi sajauktos, tad beice ir jāuzklāj ar sūkli, izsmidzinātāju vai otu. Lai izvairītos no toņa atšķirībām, virsma no sākuma līdz beigām jāapstrādā bez pārtraukumiem. Lai iegūtu gaišāku toni, beici atšķaida, piemēram, attiecībā 1:1. Lai iegūti tumšāku toni, beici klāj atkārtoti, pēc tam, kad pirmā kārta ir iesūkusies. Pēc pilnīgas beicētās virsmas nožūšanas tā ir jānolako.
Kāpēc laka visbiežāk ir labākā izvēle?
Daudziem kokmateriāliem (īpaši cietkoksnei) ir skaistas šķiedras, tādēļ ir vērts padomāt par caurspīdīgas vai tonētas lakas izvēli krāsas vietā. Ir vairāki lakas veidi - caurspīdīgas, tonētas, spīdīgas, matētas, satīna (pa vidu matētai un spīdīgai). Ir atsevišķas lakas, kuras ir īpaši ūdensizturīgas un bez problēmām kalpos āra apstākļos. Poliuretāna laka noder interjeram, dekoratīvajai apdarei. Tā veido spīdīgu pārklājumu ar īpaši augstu cietību un nodilumizturību. Labākam rezultātiem iesaka lakot divas līdz trīs reizes. Jāatceras viegli noslīpēt primā lakas kārta un to kārtīgi notīrīt ar birsti un lupatu. Jāņem vērā, ka virmas galīgais tonis būs atkarīgs no vairākiem faktoriem: koksnes sugas, uzklātā produkta slāņu daudzuma, virmas porainības, iepriekš sagatavotajiem slāņiem.
Ar ko labāk apstādāt koka grīdas?
Ir pieejama lineļļas pernica, kas ir radīta, lai ievērojami palielinātu nodilumizturību koka grīdām. Šo pārklājumi viegli var atjaunot, turklāt, tas ir elpojošs un efektīvi pasargā virsmu no mitruma.
Kādi ir plusi un mīnusi eļļām?
Eļļotas koka virsmas ir patīkamas, tās rada
“siltuma” sajūtu un liek koksnei izskatīties dabīgai. Salīdzinoši ar citiem
apstrādes veidiem, eļļošanas process ir daudz vieglāks. Ja koksne ir apstrādāta
ar kvalitatīvu eļļu, tad pati koksne
tiks pasargāta no mitruma, pelējuma un dažādu mikroorganismu veidošanos.
Atšķirībā no citiem koksnes pārklājuma veidiem, kas uz virsmas veido plēvei
līdzīgu kārtiņu, eļļa iesūcas koka porās un no virspuses praktiski nekas nav redzams. Vienīgais mīnuss ir tāds, ka eļļošana ir
jāatkārto katru gadu, piemēram, sākoties vasaras sezonai. Jāpiebilst arī tas,
ka atkārtotajās eļļošanas reizēs eļļa būs jāizmanto daudz mazāk nekā pirmajā
reizē, jo koksnē jau būs saglabājusies eļļa no iepriekšējām reizēm.
Kāpēc ir svarīgs koksnes mitrums?
Ir pieejami daudzi un dažādi koksnes veidi, bet kā atrast savām vajadzībām piemērotāko?
SIA Latsketch profesionāļi savā darbā
parasti lieto iedalījumu: “mīkstā koksne un cietkoksne” un saviem klientiem šo
sadaļu iesaka apskatīt kā pirmo, jo no šīs izvēles būs atkarīgs koksnes
kalpošanas ilgums. Var likties, ka koks ar mīkstu koksni ir mīksts un koks ar cietu
koksni – ciets, bet tā gluži nav.
Starp cietkoksni un mīksto koksni ir
fiziska atšķirība, taču tā nav koksnes blīvumā. Koka klasificēšana, kā cieta
vai mīksta ir atkarīga no sēklām, lapām, kuras koks dod. Cietakoksnes kokiem
parasti ir ļoti platas lapas (kļavām, ozoliem), bet mīkstās koksnes kokiem ir
čiekuri un skujas (eglēm, priedēm). Ir atšķirība arī mikroskopiskā līmenī –
cietkoksnes kokiem ir poras, kuras ļauj transportēt ūdeni caur koksni, lai tā
saglabātos vesela.
Cietkoksne bieži vien ir blīvāka, tā
iemesla dēļ to labāk ir izmantot grīdas segumiem un citiem augstas kvalitātes
masīvkoka izstrādājumiem. Mīkstā koksne labi noderēs, izgatavojot dažādas
līstes, plauktus un citus masīvkoka izstrādājumus, kas ikdienā netiek pakļauti
lielai slodzei.
Ozols (cietkoksne)
Ozols cenas ziņā ir dārgāks, bet, kā jau zināms, tas
ir dižkoks un vienmēr ir vērts maksāt par kvalitāti. To bieži izmanto ēku
būvniecībā, jo tas nepūst un ir nodilumizturīgs. Uzņēmuma profesionāļi arī
uzver, ka gadu gaitā ozola masīvkoka izstrādājumiem nolietojoties, to varēs
vienkārši atjaunot. No šī cietkoka bieži izgatavo grīdas segumus, galdus un
skapjus, jo to virsmu ir grūti saskrāpēt vai kā citādi sabojāt. To var krāsot,
bet SIA Latsketch to neieteiktu, jo ozola raksts ir unikāls un pievilcīgs.
Osis (cietkoksne)
Osis ir līdzvērtīgs ozolam ar tā izturību un īpašībām,
bet parasti tam ir izdevīgāka cena. To var izmantot dažādu veidu projektiem,
bet jārēķinās ar to, ka koks viegli notraipās, tāpēc to iesaka apstrādāt ar
koksnes apstrādes līdzekļiem, kas atgrūž netīrumus. Koks lieliski iztur
triecienus un to nav viegli saplēst. SIA Latsketch iesaka šo koksni izmantot,
ražojot grīdas segumus vai masīvkoka mēbeles.
Bērzs (cietkoksne)
Bērzs ir ļoti spēcīgs, lokans un to var izmantot
gandrīz visu masīvkoka izstrādājumu ražošanā. Daudzi cilvēki izmanto to kā
lētāku alternatīvu ozolam. Viena lieta, kas jāzina, par bērza koksni ir, ka to
tāpat kā osi var viegli notraipīt, kā arī krāsošanas rezultātā dažkārt var
rasties plankumi, kas izskatās nevienmērīgi. No bērza masīvkoka uzņēmuma
profesionāļi iesaka ražot skaistus plauktus, galdus vai iekšējās apdares dēļus.
Bērzu bieži izmanto bērnistabās, jo šis koks ir gaišs, asociējas ar tīrību un
to ir viegli pieskaņot citām krāsām.
Apse (cietkoksne)
Viens no specializētajiem apses koksnes izmantošanas
veidiem ir saunu veidošana. Koksne nevada siltumu un var labi panest mitrumu.
Šī īpašība padara apsi labu atvilktnēm un citām lietām, kas atrodas mitrumā un
kustās. Apsei nav specifiskas smaržas un garšas, kā arī tai nav sveķu, tāpēc tā
ir ideāli piemērota virtuves piederumu ražošanai.
Melnalksnis (cietkoksne)
Melnalksnis ir bērza dzimtas koks ar līdzīgām
īpašībām. Melnalkšņa koksne noder izstrādājumiem, kuriem ilgstoši
jāatrodas mitrumā, piemēram, muciņām vai baļļām. Tā ir viegli apstrādājama,
tādēļ to bieži izmanto galdniecībā, piemēram, apdares dēļu ražošanā.
Priede (mīkstas koksnes)
Pirmais, ko parasti pamana SIA Latsketch klienti, ir
priedes dabīgā, svaigā smarža un tās skaistā gaiši brūnā vai dzeltenīgā krāsa.
Tā ir visizplatītākā koksne un parasti arī vislētākā. To bieži izmanto gan
iekšdarbiem, izgatavojot, piemēram, palodzes vai durvju rāmjus, gan āra
darbiem, piemēram, apdares dēļiem. Izmantojot priedes koksni āra darbiem – tā
ir jākrāso un, ja iespējams, jāapstrādā arī ar koksnes ķīmiskajiem līdzekļiem,
lai paildzinātu tās kalpošanas laiku.
Egle (mīkstas koksnes)
Eglei ir vidēji daudz sveķu, tai ir augsta izturība pret plaisāšanu. Pati koksne ir gaiši iedzelteni brūna, viegla, vidēja blīvuma. Visbiežāk no egles ražo logu rāmjus, žoga dēļus un arī apdares dēļus. Uzņēmuma profesionāļi iesaka šo koksni krāsot vai apstrādāt ar citiem koksnes apdares līdzekļiem, lai uzlabotu tās kalpošanas īpašības.
Lai gan tirgū ir pieejami daudz dažādu materiālu, ko
iespējams izmantot būvniecībā un galdniecībā, SIA Latsketch iesaka izmantot
dabīgus apdares materiālus. Izmantojot dabīgus apdares materiālus, tiek
mazināta nelabvēlīgā ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību.
Smalki zāģēta virsma
Izvēloties
apdares materiālus ar smalki zāģētu virsmu klients iegūst ne tikai oriģinālu
tekstūru un materiālu ar augstu krāsas noturību, bet arī apdares materiālu, ko
iecienījuši Skandināvi.
Pašlaik SIA Latsketch piedāvājuma klāstā ir vairāku veidu ārējās apdares dēļu profili, kurus iespējams iegādāties gan ar ēvelētu virsmu, gan smalki zāģētu virsmu. Kā arī klientam ir iespēja pasūtīt apdares dēļus ar savu izvēlētu profilu, vēsturisku profilu, vai profilu, kurš noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos.
Līklīniju koka grīdas segumu modulis ar ģeometriskām līnijām
Šī gada Talsu pilsētas svētkos LIAA Talsu biznesa inkubatora stendā SIA Latsketch prezentēja uzņēmuma jaunumu: līklīniju koka grīdas segumu moduli ar ģeometriskām līnijām.
Tāpat kā iepriekšējā dizaina moduļi, arī
ģeometrisku līniju modulis sastāv no astoņiem unikāliem elementiem. Moduļu
veida sistēmas grīdas segumi piemēroti jebkurai telpai, veicot ieklāšanu uz
atbilstošas pamatgrīdas. Moduļus, iespējams, savstarpēji savienot, nodrošinot
grīdas seguma ieklāšanu. Ražošanā tiek
izmantots augstas kvalitātes izejmateriāls – virsējā puse bez zariem, koksnes
mitrums 8-12 %. Grīdas seguma dēļi tiek rūpnieciski slīpēti.
SIA Latsketch piedāvājumu klāstā ir trīs
dizainu līklīniju koka grīdas segumi.
- Šauri
dēļi Viena moduļa nosedzošais laukums 1,414 m2.
Katra elementa garums 1,4 m, biezums 20 mm. Viena elementa nosedzošais platums
110 – 140 mm.
- Plati
dēļi Viena moduļa nosedzošais laukums 1,974 m2.
Katra elementa garums 1,4 m, biezums 20 mm. Viena elementa nosedzošais platums
160 – 190 mm.
- Ģeometriskas
līnijas Katra elementa garums 1,4 m, biezums 20
mm. Atkarībā no klienta vēlmēm, platums ir robežās no 110 – 190 mm, ar soli 10
mm.
Papildus informācijai aicinām sazināties
ar uzņēmuma pārstāvjiem:
E – pasts: [email protected]
+371 29919874 (Inga)
+371 28300893 (Edijs)
Vēsturiskais "Kaltenes klubs"
SIA Latsketch, vadoties pēc klientu pieprasījuma, ir būtiski palielinājis piedāvāto produktu klāstu, nodrošinot savus sadarbības partnerus ar kvalitatīviem masīvkoka materiāliem.
2018. gads ir iesācies ar vairākiem vērienīgiem projektiem, piemēram, noslēgts līgums ar Rojas novada uzņēmumu SIA “A Celtne”, kas sevi jau ir pierādījis būvniecības jomā. SIA “A Celtne” galvenokārt nodarbojas ar dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecību visā Latvijas teritorijā, kā arī ir pieredze ēku siltināšanā. Pēc SIA „A Celtnes” pasūtījuma Latsketch komanda izgatavoja vēsturiskas ēkas fasādes un griestu apšuvuma būvmateriālus un citus nelielus masīvkoka izstrādājumus. Šis projekts ir nozīmīgs ar to, ka tiek saglabāts “Kaltenes kluba” ēkas autentiskums, saglabājot vēsturisko fasādes dēļu apšuvuma profilu, kā arī visas nepieciešamās dimensijas. Veiksmīgas sadarbības rezultātā, ēkas restaurācijas darbi ir noslēgušies.
Rojas Jūras zvejniecības muzejs 2018. gada
23. jūnijā pie Kaltenes kluba rīkoja atjaunotās kluba ēkas atklāšanas pasākumu
ar svinīgās lentas pārgriešanu un atjaunotās ēkas apskati. Atklāšanas pasākuma
ietvaros apmeklētājus priecēja arī neliels apsveikuma koncerts, savukārt pēc
atklāšanas pasākuma pie “Kaltenes kluba” bija zaļumballe kopā ar mūziķiem Indru
un Modri.
Kā atzīst uzņēmuma pārstāvji, arī turpmāk
viens no galvenajiem uzņēmuma darbības virzieniem būs piedāvāt nestandarta
risinājumus, kā arī strādāt ar individuāliem pasūtījumiem, gan klasisku, gan
līklīniju dizainu.
Vairāk attēlu ar vēsturisko "Kaltenes klubu" galerijā.
Biežāk uzdotie jautājumi par "līklīniju" grīdām
1. Kādas ir atšķirības, ieklājot līklīniju koka grīdas segumus, salīdzinot ar parastu grīdas segumu ieklāšanu? Vai ir nepieciešamas specifiskas zināšanas, ieklājot līklīniju koka grīdas segumus?
Līklīniju koka grīdas segumu ieklāšana nav sarežģīta un grīdas segumus spēs ieklāt jebkurš meistars, kas nodarbojas ar koka grīdas segumu ieklāšanu. Vienīgi jāievēro grīdas seguma elemetu pozīcija, kas moduļos ir noteikta. Galvenais priekšnosacījums, lai kvalitatīvi varētu ieklāt grīdas segumus, ir pareizas pamatgrīdas izveide. Līklīniju koka grīdas segumu montāžas instrukcijā, kas tiek izsniegta kopā ar pasūtījumu vai pēc iepriekšēja pieprasījuma, ir aprakstīts kā nepieciešams veikt grīdas segumu ieklāšanu, bet, nepieciešamības gadījumā, sniedzam arī bezmaksas attālinātas konsultācijas.
2. Vai grīdas segumi tiek veidoti ar rokas instrumentiem un vai izgatavojiet tikai vienas noteiktas formas līkni pēc šablona?
Vēlamies pievērst uzmanību, ka līklīniju koka grīdas segumi tiek veidoti, izmantojot augstas precizitātes ciparu programmas vadības iekārtu, kas paredzēta tieši šī produkta izveidei. Esam izstrādājuši specifisku tehnoloģisko procesu, tādēļ varam mainīt gan produkta dizainu, gan dažādus parametrus. Izmantojam modernas iekārtas un risinājumus, līdz ar to elementu savienojumi būs precīzi un varam nodrošināt augstu produkcijas kvalitāti.
3. Pēc kādiem kritērijiem tiek noteikta produkcijas kvalitāte un vai grīdas segumi tiek iedalīti kvalitātes klasēs?
Produkcijas kvalitāti un atbilstību nosaka ekspluatācijas īpašību deklarācija un tehniskie rādītāji, kas tiek izsniegti kopā ar pasūtījumu. Grīdas segumus neiedalam kvalitātes klasēs, bet gan izdalam vienu augstāko kvalitātes klasi. Produkciju izgatavojam pēc pasūtījuma, tādēļ kvalitātes kontroli veicam katrā no ražošanas procesiem. Izmantojam augstas kvalitātes izejmateriālu un pirms pasūtījuma veikšanas vienojamies ar klientu par dažādām niansēm.
4. Vai izgatavojiet tikai līklīniju koka grīdas segumus vai arī citus produktus?
Pēc pasūtījuma izgatavojam dažādus koka produktus. Mūsu izaicinājums ir izgatavot nestandarta produktus. Varam izgatavot dažādus apdares materiālus ar līklīniju dizainu – grīdas segumus, sienu apšuvumus vai citus interjera dizaina izstrādājumus. Realizēsim dažādas klientu vēlmes no koka – zvani vai raksti mums un mēs atradīsim labāko risinājumu.
5. Vai grīdas segumu pēc ieklāšanas nepieciešams slīpet un apstrādāt ar kādiem apstrādes līdzekļiem?
Lai iegūtu izcilu rezultātu, iesakām grīdas segumus pēc montāžas slīpēt. Pēc montāžas grīdas segumus nepieciešams apstrādāt ar laku vai eļļu pēc klientu vēlmēm. Piedāvājam iegādāties jau rūpnieciski slīpētus grīdas seguma elementus.
6. Kādām telpām paredzēti līklīniju koka grīdas segumi?
Līklīniju koka grīdas segumi paredzēti jebkurām telpām. Atkarībā no telpu lietošanas mērķa piemeklējam atbilstošas koku sugas – telpās ar paaugstinātu noslodzi un publiskajās ēkās iesakām osi vai ozolu, bet privātmājās un dzīvokļos iesakām priedi. Klients uzņemas atbildību, izveidojot grīdas segumu uz apsildāmajām grīdām vai telpās, kurās ir paaugstināts mitrums, piemēram, virtuvē vai vannas istabā.
7. Tirgū pieejami dažādi grīdas segumi (arī lētāki). Kāpēc izvēlēties tieši līklīniju koka grīdas segumus?
Koka grīdu lielākais pluss ir tās ekoloģiskums, vieglā kopšana un iespēja pēc laika to atjaunot kā jaunu. Tirgū pieejami arī lēti materiāli, bet, parēķinot ieguldījumus ilgtermiņā, koka grīdu izveide atmaksāsies, jo to iespējams pēc gadiem atjaunot, bet lētāki materiāli ātrāk nolietosies un nāksies nomainīt. Mūsu ražotās grīdas ir unikālas, kas atbilst mūsu klientu augstajām kvalitātes prasībām.
Līklīniju koka grīdas segumi - apraksts
Pielietojot specifisku tehnoloģisko procesu, iespējams izveidot neregulāras formas elementus, kuru savienojumu vietas veido jebkuras formas līkne jeb liekta līnija, kas akcentē koksnes materiālu dabīgumu. Tā kā tiek izmantota augstas precizitātes ciparu programmas vadības iekārta, iespējams izveidot nepieciešamās formas elementus ar precīziem savienojumiem. Rezultātā tiek iegūts inovatīva dizaina koka grīdas segums.
Moduļu veida sistēma balstās uz principa, ka katru moduli iespējams izvietot vienu pie otra. Katrs elements modulī ir unikāls un tam ir noteikta pozīcija, bet starp moduļiem elementi ir vienādi. Modulis sastāv no astoņiem dažādiem elementiem, kuru biezums ir 20 mm, garums 1 400 mm, nosedzošais platums 110 – 140 mm. Viena moduļa nosedzošais kopējais laukums ir 1,414 m2. Elementi ir slīpēti, bet nav veikta apstrāde ar laku vai eļļu. Beidzamo apstrādi paredzēts veikt pēc grīdas seguma montāžas. Papildus astoņu elementu modulim ir iespēja iegādāties divu elementu moduli.
Līklīniju koka grīdas seguma elementus savā starpā savieno ar spundes un gropes palīdzību. Elementu savienojumu vietās tiek veidota neliela v-veida grope, kas izceļ elementu formu. Elementu apakšā tiek veidotas garenvirziena gropes, kas noņem iekšējos spriegumus materiālā un uzlabo masīvkoka grīdas seguma elementu izmēru stabilitāti, kas atkarīga no telpas mikroklimata. Grīdas segumu nepieciešams ieklāt uz atbilstošas pamatgrīdas.
Izgatavojot individuāli izstrādātu projektu, tiek ņemtas vērā klientu prasības, telpu īpatnības, projekta sarežģītība, pielietotie izejmateriāli u.c. kritēriji, tādēļ individuāli izstrādāta projekta cenas tiek noteiktas individuāli. Individuāla projekta gadījumā tiek izgatavota grīdas segumu montāžas shēma katrai telpai un tā tiek saskaņota ar klientu. Līdz ar to klientam pirms grīdas seguma izgatavošanas būs radies priekšstats par to kā izskatīsies gala rezultāts. Iespējams izgatavot arī cita veida moduļus pēc individuāla pasūtījuma (cits elementu skaits modulī, citādākas grīdas seguma elementu formas, dažāda koku sugu izvēle grīdas segumiem).